اجاره دادن ملک در ترکیه

اجاره دادن ملک در ترکیه

در بیست سال اخیر در کشور ترکیه تحولات بزرگی در خصوص خرید و فروش یا رهن و اجاره املاک مسکونی در این کشور رخ داده است. در واقع خرید و اجاره ملک در این کشور به عنوان یک صنعت برتر شناخته می شود. در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران با خریداری ملک در کشور ترکیه به رقابت با بازار های غربی پرداخته اند.

در صورتی که بتوانید به طرز درستی املاک با ارزش ترکیه را خریداری کنید با اجاره دادن ملک در ترکیه می توانید سودآوری کلانی داشته باشید. اگر شما تمایل به خرید و درنهایت اجاره دادن ملک در ترکیه را دارید، اطلاعاتی در خصوص روش صحیح خرید خانه و دیگر اقدامات مربوطه کسب کنید.

اولین و مهمترین اقدامی که می بایست در خصوص اجاره دادن ملک در ترکیه باید به آن آشنایی داشته باشید، قوانین اجاره و مستاجر در ترکیه است. اگر شما به دنبال سود آوری و اجاره دادن ملک در ترکیه را هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید که اطلاعات خوب و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم.

اجاره دادن ملک در ترکیه

تعهدات قانونی جهت اجاره دادن ملک در ترکیه

برخی از مالکان در ترکیه ملک خود را در طولانی مدت، مبلغی به ارزش اجاره ملک در کشور های اروپایی یا غربی از مستاجر دریافت می کنند، در نتیجه می توان گفت که یک سودآوری بسیار ارزشمندی است. بنابراین بهتر است قبل از اجاره دادن ملک در ترکیه، یک وکیل جهت عقد قرارداد خود داشته باشید.

قرارداد ها باید به گونه ای باشد که وکیل کلیه قوانین را به دو طرف بازگو کند تا دو طرف معامله از وظایف خود به خوبی آگاهی داشته باشند. به طور کلی با وجود وکیل در بین دو طرف معامله، قرارداد به صورت کاملاً قانونی بسته خواهد شد.

در واقع این معاملات قانونی بوده و هیچ مشکلی را برای شما به وجود نخواهد آورد. همچنین قوانینی نیز وجود دارد که شما در صورت خسارت به خانه باید مبلغی مشخص نسبت به خسارت وارده به اجاره دهنده پرداخت کنید. همچنین در صورتی که اجاره بالای ۵۰۰ لیر باشد، باید به صورت بانکی ماهانه به صاحب مالک خانه پرداخت شود.

گاهی اوقات مالکان خانه در ترکیه به دنبال انجام مراحل کارهای خود به جهت اقامت در ترکیه هستند در این صورت شرکت هایی که اقدامات لازم برای اقامت در ترکیه را برای مالک خانه را انجام می دهند، هزینه اجاره را از مالک خانه دریافت می کنند.

در نتیجه، اگر شما می خواهید با مشکلات چالش برانگیز در خصوص اجاره دادن ملک در ترکیه روبرو نشوید به شما پیشنهاد می شود که با یک وکیل در این خصوص ملاقات داشته باشید که کلیه قوانین را به شما بازگو کرده و بتوانید روند اجاره ملک در ترکیه را به صورت قانونی انجام دهد.

اجاره دادن ملک در ترکیه و درآمد آن برای صاحبان خانه

به طور کلی درآمد اجاره دادن ملک در ترکیه برای صاحبان خانه در آن کشور بسیار خوب و سودآور است. در واقع می توان با خریداری خانه در ترکیه یک سرمایه گذاری خوبی انجام دهید. اما درآمد و سودی که از اجاره دادن ملک در ترکیه دریافت می شود، بسته به شرایطی می تواند متغیر باشد.

در واقع موقعیت و شهری که شما ملک را خریداری کرده اید، می تواند در درآمد اجاره دادن ملک در ترکیه تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال تفریحگاه ساحلی در Altinkum میانگین اجاره های دریافتی در آن محدوده بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ لیر است.

اما قسمت های شمالی در ترکیه مانند استانبول گران ترین منطقه  برای زندگی در این کشور است. حداقل ترین قیمت اجاره ملک در ترکیه ۳۰۰۰ لیر به بالا از مستاجران دریافت می شود. بنابراین نمی توان سود مشخصی را مشخص کرد چرا که در هر محدوده و نسبت به فصول سال قیمت و بهای اجاره های دریافتی متفاوت خواهد بود.

به طور قطع در فصل هایی که توریست در آن منطقه بیشتر باشد، هزینه هایی بیشتری جهت اجاره دادن ملک در ترکیه از مستاجران دریافت می شود.

اجاره دادن ملک در ترکیه به صورت کوتاه مدت

جهت اجاره دادن ملک در ترکیه به صورت کوتاه مدت باید قوانینی را رعایت کنید. دولت ترکیه در خصوص اجاره دادن خانه به صورت کوتاه مدت قوانینی را در سال ۲۰۱۶ تصویب کرد که در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

دولت ترکیه قانونی را به نام ” قانون اعلام هویت” را به تصویب رساند. این قانون به این معنی است که هرکس که ملک خود را در ترکیه اجاره می دهد باید تمامی اسامی افرادی که قصد اقامت در ملک را دارند در سیستمی به نام GIYKIMBIL به ثبت برساند. در واقع هدف از اقدام این کار جلوگیری از وجود تروریسم در این کشور است.

شاید برای برخی از افراد جای سوال باشد که چگونه باید اسامی را در این سیستم وارد کرد؟ شما باید جهت به ثبت رساندن اسامی افرادی که در ملک سکونت دارند به ایستگاه ژاندارم مراجعه کنید. در این ایستگاه تمامی مراحل روند کار را مانند صدور رمز و ورود به سیستم را برای شما انجام می دهند.

فردی که رمز ورود یا گذرواژه را امضا می کند، کسی است که مسئولیت ارسال اسامی را به عهده خواهد داشت. بنابراین توجه داشته باشید که اگر یک شرکتی دارید و فرد دیگری آن را اداره می کند، باید این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

در واقع آنها باید ابتدا مدارکی را ارائه دهند که ملک را از طرف شما اداره می کنند و علاوه بر این باید مدارکی در خصوص توافق و قراردادهای کتبی در بین شما و اداره کننده شرکت ارائه شود. به طور کلی هر فرد در هر مدتی که ملک شما را اجاره می کند، می بایست مشخصات کامل تمامی افرادی که در آنجا اقامت داشته اند به طور کامل در سیستم به ثبت برسد.

ژاندارم ها تمامی این اطلاعات را به طور کلی بررسی خواهند کرد. در صورت عدم توجه به این مسائل شما ۷۰ لیر جریمه خواهید شد.

اجاره دادن ملک در ترکیه

پرداخت مالیات جهت اجاره دادن ملک در ترکیه

اگر ملکی در ترکیه دارید و قصد اجاره کوتاه مدت یا بلند مدت ملک خود را دارید باید درآمدهای حاصل از آن را به اداره امور مالیاتی گزارش دهید. اما جای نگرانی جهت کسر از درآمد شما وجود ندارد چرا که در صورتی که شما در سیستم GIYKIMBIL اطلاعات لازم را به ثبت رسانده باشید، می توانید جهت کسر از مبلغ مالیات مطالباتی مانند آب، برق و اینترنت را دریافت کنید.

اداره امور مالیاتی در کشور ترکیه افرادی را جهت راهنمایی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند، جهت کمک به صاحبان ملک در ترکیه هستند که بتوانند در این خصوص شما را به خوبی راهنمایی کنند. علاوه بر این یک حسابدار نیز می تواند در این خصوص به شما کمک رسانی کند.

بازاریابی جهت اجاره دادن ملک در ترکیه

جهت اجاره دادن ملک در ترکیه باید به برخی از تکنیک ها تسلط داشته باشید. اگر شما قصد اجاره کوتاه مدت ملک خود را در ترکیه دارید، به شما پیشنهاد می شود که ملک خود را در سایت های تبلیغاتی قرار دهید. همچنین می توانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید که این تبلیغات را برای اجاره دادن ملک در ترکیه نشر دهند.

فیسبوک و بسیاری از فضاهای مجازی بین المللی می تواند فرصت خوبی جهت اجاره دادن ملک در ترکیه باشد. یک صاحب خانه جهت اجاره دادن ملک خود باید به اندازه کافی خلاق باشد که بتواند ملک خود را به سرعت اجاره دهد.

Source: www.turkeyhomes.com

آموزش

اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سالاجاره آپارتمان کوتاه مدت در استانبولاجاره خانه در استانبول برای دو هفتهاجاره خانه در استانبول ماهانهاجاره خانه در ترکیهاجاره دادن ملک در ترکیهاجاره دادن ملک در ترکیه به صورت کوتاه مدتاجاره ماهانه خانه ارزان در استانبولپرداخت مالیات جهت اجاره دادن ملک در ترکیهچگونه در استانبول خانه اجاره کنیمحدود قیمت اجاره خانه در استانبولخرید خانه در ترکیهقیمت اجاره آپارتمان در استانبول سالانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *