به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

پس شما باید به این توصیه های ما توجه کنید . این مقاله کمترین کاری را که باید قبل ، حین و پس از فروش انجام دهید را به شما گوشزد می کند ، و همچنین اطلاعات دقیق در مورد روند خرید واقعی و در مورد همه ی جنبه های زندگی و کار در ترکیه مطالبی در این مقاله وجود دارد.

اکنون تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت املاک بدین معنی است که اکثر خریداران خارجی می توانند در ترکیه مالکیت املاک را داشته باشند.
اصل متقابل” بدان معنی است که خارجی ها می توانند زمین و املاک آزاد را به نام خود در ترکیه خریداری کنند به شرطی که به شهروندان ترک اجازه داده شود زمین و املاک آزاد را در کشور مبدا یا محل اقامت خریدار نیز خریداری کنند. البته باید توجه داشت که این قانون بیشتر اروپا و خاورمیانه را شامل می شود.

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

آیا سرمایه گذاری در املاک روش خوبی است؟

ترکیه یکی از دوستانه ترین و زیباترین کشور های دنیا است که به دلیل سواحل خیره کننده ، آب و هوای با شکوه و قیمت مناسب ملک مورد علاقه اکثر مردم است. ترکیه دارای یک اقتصاد قوی و جمعیت جوانی است که منجر به افزایش تقاضای خریداران خارجی ، به ویژه از خاورمیانه می شود. گسترش زیرساخت ها و پروژه های نوآورانه منجر به علاقه گسترده رسانه ها با معماران و طراحان بسیار معتبری شده است که ترکیه را برای نمایش کارهای خود نیز انتخاب می کنند. ترکیه کشوری پهناور است که املاک زیادی در دسترس دارد .
قیمت ها در مقایسه با سایر مقاصد محبوب گردشگری هنوز بسیار مطلوب هستند اما امروزه قیمت ها در حال افزایش است ، اما هنوز هم می توان یک آپارتمان زیبا و دو خوابه با منظره دریا با هزینه کمتر از 100000 پوند خریداری کرد. در مقیاس دیگر ، خانه های زیادی در بازار وجود دارد که توسط طراحان و معماران مشهور جهان ساخته شده و در محیط های مجلل ساخته شده اند. امل بودجه شما هرچه که باشد ، خرید ملک همیشه هزینه دارد.
البته این موارد عبارتند از : حق تمبر ، 3٪ ارزش ارزیابی شده ملک ، هزینه های حقوقی در حدود 1000 پوند ، هزینه نمایندگی 3٪ و هزینه های مختلف اداری حدود 500 پوند و …
البته هزینه های جاری مالکیت املاک در ترکیه کم است ، به ویژه هنگامی که با اسپانیا یا فرانسه مقایسه شوند!
برای خرید ملک در ترکیه به گذرنامه و شماره مالیات محلی خود احتیاج دارید که برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه نیز لازم است. همچنین برای هویت به چند مجموعه عکس گذرنامه احتیاج دارید. اگرچه این یک شرط قانونی نیست.
مشاوران ترکیه به همه مشتریان توصیه می کند که برای خرید ملک در ترکیه از وکیل استفاده کنند. وکلای بسیار با تجربه ای در ترکیه هستند که می توانند به شما کمک کنند و این وکلا بسیار قابل اعتماد هستند و شما می توانید وکلای ترکی با صلاحیت را در وب سایت کنسولگری انگلیس پیدا کنید و با آنان در ارتباط باشید . حق الزحمه وكیل در حدود 1000 پوند خواهد بود اما این می تواند کمترین پولی باشد که شما برای خرید ملک هزینه خواهید کرد!

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

روند خرید

بعد از اینکه ملک رویایی خود را پیدا کردید ، ما به شما توصیه می کنیم وکیلی را تعیین کنید که بتواند تمام مدارک حقوقی مربوطه ،TAPU  (اسناد مالکیت) و iskan(پروانه سکونت) را طی کند. معمولاً ودیعه نگهداری مورد نیاز خواهد بود که بسته به منطقه و فروشنده متفاوت است اما به طور معمول 1000 تا 2000 پوند است. شما باید 10 تا 30 درصد سپرده کامل را در یک تاریخ مشخص پرداخت کنید و برای این کار باید شماره مالیات بگیرید و یک حساب بانکی برای خود باز کنید.
هنگامی که اسناد و مدارک از جمله ایسکان آماده صدور شد ، فروشندگان موجودی پرداخت درخواستی را می پذیرند. مالیات نیز در زمان صدور سند قابل پرداخت خواهد بود. سپس وکیل برای تکمیل معامله قراردادی تنظیم می کند. پس از امضای کلیه اسناد و مدارک و دریافت ودیعه، مقالات درخواست شما قبل از صدور اسناد به نام خریدار ، برای ترخیص نظامی ارسال می شود.  البته باید توجه داشت که برای امضای کارهای خود نیازی به اقامت در ترکیه نیست. شما می توانید یک دفتر اسناد رسمی مستقر در انگلستان برای تعیین وکیل و برای امضا از طرف شما و داشتن وکالت تام از طریق شما نیز انتخاب کنید.

مراحل خرید چقدر طول می کشد؟

روند خرید معمولاً هشت تا 12 هفته طول می کشد ، با این وجود از زمان اعمال تغییرات قانونی در سال 2013 ، این دوره می تواند به طور چشمگیری کاهش یابد. هنگامی که اسناد و مدارک از جمله ایسکان آماده صدور شد ، فروشندگان موجودی پرداخت درخواستی را می پذیرند.
مالیات نیز در زمان صدور سند قابل پرداخت خواهد بود. سپس وکیل برای تکمیل معامله قراردادی تنظیم می کند. اکنون تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت املاک به این معنی است که خریداران خارجی می توانند اسناد مالکیت ، معروف به TAPU را سریع تر دریافت کنند.

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

چگونه می توانم دارایی ام را تأمین کنم؟

ساده ترین راه در صورت نیاز به رهن برای خرید ملک ترکیه ، جمع آوری پول در برابر خانه خود است. وام ها در ترکیه در حال حاضر برای همه ساکنان اتحادیه اروپا در دسترس است اما هنوز در مراحل اولیه توسعه نیز قرار دارند. البته یادآوری این نکته مهم است که شما قبل از ارائه پیشنهاد در یک ملک در ترکیه به امور مالی خود نیاز دارید.

نحوه پرداخت قبوض

رایج ترین روش برای پرداخت قبض های خانوار در ترکیه ، حکم دائمی است. با هزینه های زندگی بسیار کمتر از اکثر کشورهای اروپایی ، حدود یک چهارم انگلیس ، سبک زندگی به طور قابل توجهی جذاب تر است. مانند اکثر کشورها ، توصیه می شود املاک ترکیه را از طریق یکی از بیمه های بزرگ اروپایی بیمه کنید.

آیا باید در ترکیه وصیت کنم؟

وصیت نامه انگلستان شما در ترکیه قانونی است بنابراین پس از اتمام کار در املاک ترکی خود ، اگر تابعیت انگلیس دارید باید وصیت نامه خود را به روز کنید. با این حال ، برخی از افراد همچنین تصمیم می گیرند برای آرامش بیشتر در ترکیه اراده کنند ، وکیل شما می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

آیا می توانم خانه ترکی خود را اجاره کنم؟

آژانس های خرید و فروش و اجاره در ترکیه انتخاب های خوبی است، همچنین وب مبتنی بر املاک ها در دسترس است.
همچنین بازده اجاره در ترکیه خوب است و به عنوان یک مقصد برای تعطیلات ، از اهمیت بالایی برخوردار است ، بنابراین به جای پرداخت هزینه یک آژانس اجاره، و اجاره گران آنها ، ارزش آن را دارید که ابتدا خود را به املاک ها و صاحب خانه هایی که در سطح شهر هستند معرفی کنید. درآمد اجاره به عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی ، در صورت نزدیک بودن به ساحل و منظره آن ، اندازه ملک ، استاندارد محل اقامت و اجاره ملک در فصل تابستان و تعطیلات نیز بستگی خواهد داشت. با این حال ، با در نظر گرفتن این واقعیت ها ، بسیاری از افراد سالانه بین 6 تا 10 درصد بازده اجاره به دست می آورند.

مالیات بر سود سرمایه

اگر خانه خود را به مدت پنج سال یا بیشتر نگه دارید ، این بدون سود سرمایه است. اگر در 5 سال اول تصمیم به فروش داشته باشید ، 15٪ مالیات بر سود املاک و در مقیاس کشوری به ازای هر ملک این درصد نیز وجود دارد. برای روشن شدن زمان دقیق خرید ملک ، باید تاریخ سند مالکیت  TAPUرا بررسی کنید. مبلغی که باید پرداخت کنید با کسر ارزش خرید اصلی ملک از ارزش فروش خانه محاسبه می شود. مالیات بر سود سرمایه میزان سود حاصل از فروش است.

مراقبت های بهداشتی

استاندارد مراقبت های بهداشتی خصوصی که اغلب ارزان تر از بسیاری از مناطق اروپا است ، هم در بیمارستان ها و هم دندانپزشکان در ترکیه بسیار بالا است. برای موارد اضطراری ، می توانید با شماره 112 به خدمات آمبولانس عمومی ترکیه دسترسی پیدا کنید و برخی از بیمارستان های شهرهای بزرگ خدمات آمبولانس خصوصی را ارائه می دهند. بيشتر بيمه هاي بهداشتي اروپا در تركيه پذيرفته شده اند و بيمارستان هاي چند منظوره جديدي وجود دارد كه اين كشور پيشرو در جراحي هاي زيبايي ، دندانپزشكي و درمان هاي باروري است.

اجازه اقامت و کار

مسافران در زمان تعطیلات می توانند با ویزای توریستی 90 روزه حداکثر سه ماه در ترکیه اقامت داشته باشند. از سال 2013 ، به خریداران ملک اجازه اقامت یک ساله داده شده است. اگر این ویزای اقامت را می خواهید ، باید ظرف یک ماه از اولین ورود به آن درخواست دهید. بسیاری از شرکت ها در اطراف وجود دارند که با پرداخت هزینه ای ناچیز ، شما را از طریق درخواست ویزا راهنمایی می کنند. روش دیگر ، شما می توانید به راحتی 24 ساعت از کشور خارج شوید و سپس با یک ویزای استاندارد سه ماهه دیگر بازگردید. بسیاری از افراد این کار را انتخاب می کنند و به قبرس شمالی سفر می کنند که فقط سه ساعت با کشتی آلانیا فاصله دارد. برای درخواست ویزای اقامت به شش عکس در اندازه گذرنامه ، دو نسخه از TAPU یا قرارداد اجاره ، دو نسخه از گذرنامه به علاوه اصل ، شماره مالیات ترکیه ، دفتر اقامت خود (در صورت درخواست مجدد) ، و بیانیه بانکی نیاز دارید. و حتما سعی کنید که یک پوشه رسمی برای مدارک خود تهیه کنید .

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟

آیا می توانم حیوانات خانگی خود را با خود بیاورم؟

خارجی ها می توانند یک گربه حیوان خانگی ، سگ یا پرنده را با خود به ترکیه بیاورند در صورتی که تمام مدارک لازم به اتمام رسیده است و همه حیوانات واکسیناسیون لازم از جمله واکسیناسیون هاری با یک گواهینامه ، و یک گواهینامه بهداشت بین المللی صادر شده باید به همراه داشته باشند و حتما بیش از 15 روز قبل پرواز کردن شما باید یک شناسنامه یا گذرنامه و بیانیه کتبی از دامپزشکی تأیید شده و معتبر مبنی بر قدمت بیش از سه ماه داشته باشید. با رعایت نظم و ترتیب همه اینها ، حیوان خانگی شما مجبور نیست در هنگام ورود به ترکیه یک دوره قرنطینه را طی کند.

پروازها

با انتخاب گسترده خطوط هوایی ارزان قیمت ، ترکیه هرگز در دسترس نبوده است. حتی ترک ها که به طور سنتی از طریق جاده سفر می کنند ، اکنون پروازهای داخلی بیشتری دارند. شرکت اصلی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز است که در داخل ترکیه و در سطح بین المللی پرواز می کند. برای مسیرهای کوتاه مدت در داخل ترکیه ، هواپیمایی پگاسوس و جت اطلس محبوب هستند. پرواز به خارج از لندن به شما گزینه خطوط هوایی متعدد ارزان قیمت را می دهد که پرواز مستقیم به ترکیه را ارائه می دهند. مشهورترین پروازها از انگلیس عبارتند از: British Airways  EasyJet ، Jet2 ، Thomson و Thomas Cook بازهم برای مشتریان ما که از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس استانبول آتاتورک بین المللی سفر می کنند و تقریباً در هر ساعت ارتباط داخلی با بدروم ، فتحیه و آنتالیا وجود دارد. سپس دوباره با فرودگاه سوم استانبول با ظرفیت عظیم 150،000 میلیون مسافر در سال نیز به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان با 6 باند فرودگاه شناخته می شود که راه را برای همه سفرها به ترکیه هموار می کند.

آب و هوا

ترکیه یک کشور بزرگ است و بنابراین دارای شرایط آب و هوایی متغیر است. برای تابستان گرم و خشک و زمستانهای معتدل ، حتما وقتی که به ترکیه سفر کردید از منطقه ساحلی هم مرز با دریاهای اژه و مدیترانه دیدن کنید. منطقه ساحلی هم مرز با دریای سیاه تابستان گرم اما مرطوب تری دارد و مناطق هم مرز با دریای مرمره که استانبول را شامل می شود تابستانی گرم و آفتابی دارد و گرچه دما در زمستان می تواند سرد شود اما به ندرت به یخ می رسد. در آناتولی که یک زمستان سخت وجود دارد ، شرایط آب و هوایی بسیار سخت تر اتفاق می افتد. اما در محبوب ترین مناطق توریستی ، انتظار تابستانهای زیبا و آفتابی و ماه های معتدل پاییز و بهار را داشته باشید.

به فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟بایدها و نبایدهای خرید در ترکیه

اطمینان حاصل کنید که در مورد شرکتی که با آن روبرو هستید تحقیق کرده اید. آیا آنها می توانند به شما توصیفات مشتری دهند ، آیا آنها یک شرکت تاسیس شده با سابقه عالی هستند و آیا می توانند یک نسخه از اسناد مالکیت را به شما نشان دهند تا مطمئن شوید شخصی که فروشنده است نام خود را در این اسناد ثبت کرده است. یک جمله مکرر هنگام برخورد با خریداران خارج از کشور این است که عقل سلیم خود را در هواپیما ترک نکنید. اگر تصادفاً با کسی ملاقات کردید که می گوید دوستی خانه اش را می فروشد ، از پول خود جدا نشوید. شما هرگز این کار را در کشور خود انجام نمی دهید بنابراین باید در ترکیه همین قوانین اعمال شود.

آموزش

آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفتاخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملکبه فکر خرید ملک در ترکیه هستید؟حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامتخرید خانه در ترکیهسایت خرید ملک در استانبولسرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملکقوانین خرید ملک در ترکیهقیمت خانه ارزان در ترکیهمعایب خرید ملک در ترکیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *