تحصیلات عالی در ترکیه برای خارجی ها

تحصیلات عالی در ترکیه برای خارجی ها

نکته اتصال شرق و غرب: ترکیه

چرا ترکیه:

ترکیه، با موقعیت استراتژیک در محل اتصال شرق و غرب سابقه ای در حدود ده هزار سال دارد. از آنجا که بخشی از آسیا و اروپا است ، از اقلیم و جغرافیای متنوعی برخوردار است. ترکیه با سه طرف تحت پوشش دریا ، همواره مرکز تجارت مهم ، مسیرهای ابریشم و ادویه بوده است. در ترکیه می توان ردپای فرهنگ های مختلف را پیدا کرد.

ترکیه کشوری است که از سال 1923 جمهوری مستقل بوده و دارای روابط تجاری قابل توجهی با کشورهای غربی و اقتصاد لیبرال است. ترکیه یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورهای منطقه است. دانشجویان در دانشگاه های ترکیه این فرصت را خواهند داشت که مدرنیته و سنت را با هم تجربه کنند. زبان تدریس در برخی دانشگاه های ترکیه انگلیسی است و بسیاری از دانشگاه های دیگر این امکان را برای دانشجویان فراهم می کنند که زبان انگلیسی را بیاموزند. مهم تر از همه ، کیفیت بالای آموزش شما را برای آینده آماده می کند.

تحصیلات عالی در ترکیه برای خارجی ها

دانشگاه های ترکیه به شما ارائه می دهند:

آموزش با استانداردهای بالا:

با داشتن کادر آموزش  با کیفیت دانشگاه های ترکیه، شما می توانید دانش و مهارت های مورد نیاز جهانی را بدست آورید.

مدارک شناخته شده بین المللی:

مدارک تحصیلی به دست آمده در دانشگاه های ترکیه در سراسر جهان شناخته می شود. (برای کسب اطلاعات دقیق در مورد معادل های دیپلم ، با موسسات مجاز در کشور خود تماس بگیرید.)

دانشگاه های مجهز و مدرن:

می توانید کتابخانه ها و آزمایشگاه های مجهز را در دانشگاه های ترکیه پیدا کنید که به راحتی می توانید به اطلاعات دسترسی پیدا کرده و تحقیق کنید. شما با بودن یک دانشجوی دانشگاه ترکیه با امکانات فرهنگی و ورزشی و جوامع دانشجویی لذت خواهید برد.

غنای فرهنگی:

تنوع ثروت است.  غنای فرهنگی را در ترکیه خواهید دید که ترکیبی از شرق و غرب است ، نقطه ای که قاره های آسیا و اروپا با هم ارتباط دارند.

آموزش ایمن و اقتصادی:

ترکیه کشوری است که می توانید با قیمت های مقرون به صرفه آموزش با کیفیت را بدست آورید. هزینه تحصیل و زندگی نسبت به بسیاری از کشورها در اروپا و آمریکا پایین تر است.

محیطی گرم و دوستانه:

ترکیه با داشتن جمعیت جوان (31٪ از جمعیت 12 تا 24 سال سن دارند) از جوانان صمیمانه استقبال می کند. مردم ترکیه به طور سنتی میهمان نواز هستند.

آموزش عالی در ترکیه:

تحصیلات عالی در ترکیه حداقل دو سال آموزش بعد از آموزش متوسطه را شامل می شود. موسسات آموزش عالی دانشگاه ها ، دانشکده ها ، موسسسه، کالج ، هنرستان ها و آموزشگاه های حرفه ای هستند که مدارک کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا را ارائه می دهند. در ترکیه سیستم آموزش عالی از 53 دانشگاه دولتی و 24 بنیادی (خصوصی) تشکیل شده است و تعداد دانشجویان دانشگاه در سال های اخیر حدود 1.9 میلیون نفر بوده است.

شرایط ورود به برنامه های لیسانس:

در ترکیه اگر می خواهید در دانشگاه به تحصیل در مقطع کارشناسی بپردازید ، باید مستقیماً به دانشگاه های مربوطه مراجعه کنید.

در ترکیه، هر دانشگاه مطابق با شرایطی که تعیین کرده است دانشجویان را می پذیرد. این شرایط به طور کلی موارد زیر را شامل می شود.

  • داشتن دیپلم دبیرستان از مدرسه ای معادل دبیرستان های ترکیه پس از کل تحصیلات 12-11 ساله ابتدایی و متوسطه (همچنین نسخه ای که نشان دهنده نمرات دبیرستان است باید ارسال شود)
  •  کسب نمرات کافی از آزمون بین المللی معتبر (GCE ، SAT ، ACT و غیره) یا از امتحانات ورودی دانشگاه برخی کشورها  یا از آزمون دانشجویان خارجی که در ترکیه انجام می شود (YÖS).

دانشگاه ها شرایط پذیرش خود را در صفحات وب خود اعلام می کنند.

آزمون دانشجویی خارجی (YÖS):

YÖS یک “آزمون ارزیابی” است که از دو آزمون تشکیل شده است. یکی از این آزمون ها ، “آزمون مهارت های یادگیری اساسی” ، هدف دارد تا قدرت تفکر انتزاعی کاندیداها را اندازه گیری کند. این آزمون تا حد ممکن مبتنی بر زبان است ، اما سوالات توضیحات ترکی و انگلیسی نیز دارند. “آزمون ترکی” با هدف سنجش میزان درک عبارات نامزدها نوشته شده به زبان ترکی است. نمره آزمون مهارت های  یادگیری به عنوان پایه ای برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها گرفته می شود.

زبان آموزش:

داوطلبان باید ثابت کنند که آنها به دانشگاهی که می خواهند در آن شرکت کنند ، در زبان (معمولاً انگلیسی یا ترکی) مهارت دارند. دانشجویانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند اما شرایط زبان مورد نیاز را ندارند ، توسط دانشگاهی که در آن پذیرفته می شوند ، یک دوره یک ساله زبان ارائه می بینند. علاوه بر این ، دوره های ترکی در دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی وجود دارد.

زندگی در ترکیه:

ترکیه محیطی گرم و مهمان نواز را به دانشجویان ارائه می دهد. بسیاری از دانشگاه ها مشاوره و خدماتی را برای کمک به دانشجویان خارجی در انطباق با زندگی در ترکیه ارائه می دهند.

پناه:

تقریباً در تمام دانشگاه ها امکانات اسکان مختلفی وجود دارد. به غیر از خوابگاه های دانشگاه ، خوابگاه های دولتی اقامت دانشجویان را نیز ارائه می دهند. گزینه دیگر اجاره خانه به همراه سایر دانشجویان به ویژه در شهرهای بزرگ است.

تغذیه:

گزینه های غذایی خوب ، با کیفیت بالا و مقرون به صرفه در همه دانشگاه ها وجود دارد. گزینه دیگر برای خوردن غذا ، کافه ها و رستوران های اطراف دانشگاه است. همچنین می توانید خودتان غذا بپزید.

حمل و نقل:

حمل و نقل عمومی در شهرها بسیار راحت و آسان است و با اتوبوس ، مینی بوس و مترو (فقط در شهرهای بزرگ) ارائه می شود. دانشجویان حق دریافت تخفیف بلیط برای حمل و نقل شهری و بین شهری را دارند.

Source: www.metropolkurslari.com

آموزش

تحصیل در ترکیهتحصیل در ترکیه دندانپزشکیتحصیل در ترکیه کارشناسی ارشدتحصیل رایگان در ترکیهتحصیل رایگان کارشناسی ارشد در ترکیهتحصیلات عالی در ترکیه برای خارجی هاشرایط تحصیل در ترکیهشرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلمشرایط تحصیل در ترکیه برای آذری هاهزینه تحصیل پزشکی در ترکیههزینه تحصیل در ترکیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *