مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان

مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان

امروزه بسیاری از افراد از سراسر دنیا به کشور ترکیه سفر می کنند که برخی از آنها تمایل به خرید خانه و اقامت در این کشور را دارند. خرید خانه خارج از کشور ممکن است اقدامی پر از ریسک باشد. در نتیجه بهتر است قبل از هرگونه اقدامی مانند خرید خانه در ترکیه آگاهی خود را بالا ببرید.

خرید خانه در ترکیه مزایای خاص خود را دارد چرا که بسیاری از افراد سالانه قصد خرید خانه در این کشور را دارند. در واقع خارجیان اجازه خریداری کلیه مناطق ترکیه به جز مناطق نظامی را خواهند داشت. شما با خرید خانه در ترکیه جز شهروندان آن کشور محسوب خواهید شد. به طور کلی می توان گفت با خریداری خانه در ترکیه شما یک سرمایه گذاری بزرگی را انجام داده اید. در ادامه در خصوص مزایای خرید خانه در ترکیه را بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان

اخذ تابعیت با خرید خانه در ترکیه

شاید برخی از افراد به دنبال آن باشند که بتوانند تابعیت کشور ترکیه را اخذ کنند. اگر شما به دنبال یک سرمایه گذاری خوب هستید به شما پیشنهاد می شود با خرید خانه در ترکیه با یک تیر دو نشان را هدف بگیرید.

با خرید خانه، می توانید علاوه بر اخذ تابعیت در کشور ترکیه یک سرمایه گذاری بزرگی انجام دهید. شما با هر میزان سرمایه می توانید در مدت زمان مشخصی در ترکیه اقامت داشته باشید. افرادی که با حداقل سرمایه ۲۵۰ هزار دلار در ترکیه خانه خریداری می کنند، بنابراین خریدار و خانواده اش می تواند به مدت شش ماه تابعیت آن کشور را دریافت کنند.

همچنین با خرید خانه در ترکیه به ارزش ۶۵۰ هزار لیر یا بیشتر به مدت ۳ سال اجازه اقامت در آن کشور را خواهید داشت. در صورتی که مدت ۵ سال بدون هیچ وقفه ای در خانه خود در ترکیه زندگی کنید به طور کلی می توانید تابعیت آن کشور را دریافت کنید.

پس از دریافت تابعیت کشور ترکیه در مدت زمان ۵ سال شما اجازه ۱ سال زندگی خارج از ترکیه را خواهید داشت. در واقع این قوانین نشان دهنده آن است که شما به عنوان شهروند ترکیه محسوب می شوید. در نتیجه اگر به دنبال اخذ تابعیت در این کشور هستید به شما پیشنهاد می شود ملکی را در ترکیه خریداری کنید.

اخذ مجوز کار با خرید خانه در ترکیه

همانطور که گفته شد شما با خرید خانه در ترکیه نسبت به ارزش ملک خود می توانید در مدت زمان مشخصی تابعیت آن کشور را دریافت کنید. پس از دریافت تابعیت و در نهایت اقامت در ترکیه شما از مزایا ویژه ای برخوردار خواهید شد.

در صورتی که تابعیت و اقامت خود را در دوره های مشخصی تمدید کنید، می توانید تابعیت خانواده خود را نیز دریافت نمایید. در واقع با تابعیت خانواده خود در کشور ترکیه فرزندان و کودکان شما حق تحصیل در این کشور را خواهند داشت.

یکی از مهم ترین مزایایی که شما بهره مند خواهید شد، اخذ مجوز کار در ترکیه است. در واقع افرادی که مجوز اقامت را با خرید خانه در ترکیه دریافت کرده اند به راحتی می توانند در آن کشور در شرکت های مختلف بسته به مهارت خود شروع به کار کنند. در نتیجه می توان گفت شما با اخذ تابعیت در کشور ترکیه امکان تحصیل و کار خواهید داشت.

خارجیان چگونه می توانند از مزایای تابعیت در کشور ترکیه بهره مند شوند؟

همانطور که گفته شد خارجیان با خرید خانه در ترکیه می توانند از مزایای ویژه ای جهت زندگی در این کشور بهره مند شوند. علاوه بر خرید خانه در ترکیه با خرید زمین، مزرعه یا دفتر نیز می توانید از مزایای ذکر شده بهره مند شوید.

اما خرید و اخذ اقامت در کشور ترکیه طبق قوانین و مقرراتی انجام می شود. به طور مثال اگر شما قصد خرید زمین یا مزرعه ای در ترکیه را داشته باشید، باید در طی مدت زمان دو سال به وزارت محیط زیست و شهرسازی در خصوص ساخت و ساز خود در آن منطقه اطلاع دهید. در واقع شما باید نقشه خود را از خریداری آن قطعه زمین به آنها بازگو کنید. به طور کلی خارجیان با خرید خانه در ترکیه می توانند از مزایا خوبی بهره مند شوند.

سایر مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان

همانطور که گفتیم شما با خرید ملک نسبت به ارزش آن از مزایا ویژه ای برخوردار خواهید شد که در ادامه برای شما بازگو خواهیم کرد.

  • امکان اخذ گذرنامه ترکیه ای در سطح بین المللی پس از اخذ تابعیت در آن کشور
  • دارا بودن تسهیلاتی مانند امرار معاش پس از خریداری ملک در ترکیه
  • باز کردن راه سرمایه گذاری خود با افراد خارجی از غرب تا شرق
  • اقامت در کشور امن و زیبا و موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور
  • امکان دسترسی به مراکز آموزشی و دانشگاه های مختلف جهت ارتقا خود و فرزندانتان
  • اقامت در محیطی مشابه با آداب و رسوم شرقی
  • هزینه های پایین در ترکیه نسبت به سایر کشور های اروپایی

در نتیجه شما با خرید خانه و ملک در ترکیه می توانید از مزایا ویژه و مهمی در این کشور بهره مند شوید اما این نکته قابل ذکر است که شما نسبت به ارزش ملکی که در آن کشور خانه خریداری کرده اید، می توانید در مدت مشخصی در آن کشور اقامت داشته باشید. بنابراین نسبت به مدت اقامت خود در آن کشور از این مزایا بهره مند خواهید شد.

مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان

پروژه های بزرگ از مهم ترین مزایا خرید خانه در ترکیه

یکی از مهم ترین مزایایی که می توانید در اقامت خود در ترکیه بهره مند شوید، امکان سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ در ترکیه است. مناطق مهم و بزرگی در امتداد کشور ترکیه وجود دارد که اگر توجه داشته باشید، متوجه پروژه های بزرگ املاک در شهر های مهمی مانند ترابزون و استانبول خواهید شد.

بهترین سرمایه گذاری در پروژه های بین مناطق اروپایی و آسیایی است. در این مناطق تنوع پروژه ها جهت سرمایه گذاری بسیار زیاد است. علاوه بر این موارد پروژه های زیرساختی در شهر استانبول به ثبت جهانی رسیده است.

در واقع شما به راحتی می توانید با این گزینه های متعدد جهت سرمایه گذاری درآمد های زیادی را در کشور ترکیه کسب کنید. در نهایت شما با خرید خانه در ترکیه می توانید سرمایه گذاری های سودآوری در هر زمینه ای داشته باشید.

در نتیجه، اگر شما در جستجوی منطقه ای امن برای زندگی و کسب و کار خود هستید به شما پیشنهاد  می شود که در ترکیه خانه خریداری کنید. شما متناسب با ارزش ملک خریداری شده در ترکیه می توانید از مزایا ویژه ای برخوردار شوید.

همچنین اگر شما قصد اقامت طولانی مدت در ترکیه را دارید، می بایست به مدت ۵ سال بدون وقفه در این کشور زندگی کنید که بتوانید تابعیت خود را به عنوان یک شهروند ترکیه ای کسب کنید. جهت خرید خانه در ترکیه و بهره مند شدن از مزایای خرید خانه در ترکیه به مدارکی احتیاج خواهید داشت.

گذرنامه، فتوکپی گذرنامه (گاهی با ترجمه ترکیه ای)، سند اظهارنامه جهت مشخص شدن ارزش ملک خریداری شده، بیمه نامه و بسیاری از مدارک ضروری دیگر. اگر شما قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، بهتر است زودتر جهت ارائه مدارک لازم برای تابعیت اقدام کنید. به طور کلی با خریداری خانه در ترکیه امکان تابعیت در کشوری زیبا، اخذ مجوز کار، امکان تحصیلات عالیه و.. خواهید داشت.

Source: www.expatguideturkey.com, www.turkey.imtilak.net

آموزش

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملکخرید خانه در استانبول به لیرخرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامتسایت خرید ملک در استانبولشرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملکشهروندی ترکیه با خرید ملکقیمت خانه ارزان در ترکیهقیمت خانه در ترکیه به پول ایرانمزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *